ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 9344181
*
nr 934 4181
Pigtittare
höjd: 53, längd: 57
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:49:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/1 18:15:35
1
200 kr
12/1 18:38:16
2
250 kr
12/1 18:42:49
3
300 kr
12/1 18:44:01
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
9354 Dörrpar
Vitmålade. Bredd: 65x2 cm, höjd: 237 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47
-
9048 Fiskpocherare
med galler, Ialo Otinetti, aluminium. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:15
-
9248 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book. ", 1993...//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
-
9306 Illustrerade t..
3 volymer, 1856,1860 & 1866,41x29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
9234 Lackaskar
2 st, bland annat Ryssland. Längd: 8-16 cm, höjd: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:42
-
9296 Papperskorg
Metall. Diameter: 37 cm. Höjd: 41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:09
*
Pigtittare
Läs mer om e-auktion
nr 934 4181
Pigtittare
höjd: 53, längd: 57
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/1 18:15:35 | 1 | 200 kr |
12/1 18:38:16 | 2 | 250 kr |
12/1 18:42:49 | 3 | 300 kr |
12/1 18:44:01 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
9354 Dörrpar
Vitmålade. Bredd: 65x2 cm, höjd: 237 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:47 -
9048 Fiskpocherare
med galler, Ialo Otinetti, aluminium. Längd: 60 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:15 -
9248 Fodral till tä..
Firma Svenskt Tenn, "The world is a book. ", 1993...//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:59
-
9306 Illustrerade t..
3 volymer, 1856,1860 & 1866,41x29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
9234 Lackaskar
2 st, bland annat Ryssland. Längd: 8-16 cm, höjd: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:42 -
9296 Papperskorg
Metall. Diameter: 37 cm. Höjd: 41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:09